Nejčastěji kladené dotazy

Objednání zájezdu

Přípravy před cestou

Jak probíhá vyplnění smlouvy o zájezdu?

Ve chvíli, kdy si na našem webu www.santosa.cz objednáte zájezd, je třeba vyplnit údaje o všech účastnících zájezdu – nezapomeňte i na datum narození. Jakmile ověříme, že máme všechny údaje, obratem vám pošleme smlouvu o zájezdu a odkaz do klientského centra, kde přehledně naleznete veškeré dokumenty k zájezdu, včetně smlouvy, platebních údajů, později také letenek, pojištění a podobně.

Musím smlouvu o zájezdu fyzicky podepsat?

Ne, vše probíhá pouze online, smlouvu vám zašleme e-mailem. Smlouva o zájezdu se považuje za sjednanou a uzavřenou v okamžiku, kdy zaplatíte zálohu (ta činí 50% z ceny zájezdu). 

Do kdy musím zájezd zaplatit?

U zahraničních pobytů je záloha ve výši 50% je splatná do 2 dnů po objednání zájezdu. Zbývajících 50% ceny zájezdu pak můžete doplatit kdykoli, nejpozději však do 2 měsíců před odjezdem.
U českých pobytů je celá částka za zájezd splatná do 2 dnů od objednání zájezdu.

Mám si k zájezdu pořídit i cestovní pojištění a pojištění storna? Kolik stojí?

Jak cestovní pojištění, tak pojištění storna z našich zkušeností určitě doporučujeme. Můžete si ho zařídit sami nebo je pro vás vyřídíme s naší spolupracující pojišťovnou Allianz. V takovém případě si pojištění můžete objednat zároveň se zájezdem a rovnou uvidíte jeho cenu. Ta se může lišit podle destinace, délky pobytu a také podle věku účastníka zájezdu – senioři od 66 let věku mají pojistné vyšší. Podmínky pojištění a výši pojistného krytí naleznete zde. My standardně používáme cestovní pojištění Extra s pojištěním storna s 20% spoluúčastí.

Jaký je rozdíl mezi cestovním pojištění a pojištěním storna?

Zjednodušeně řečeno, pojištění storna vás kryje před samotným pobytem, cestovní pojištění pak přímo na zájezdu. Pojištění storna můžete využít zejména ve chvíli, kdy onemocníte a nemůžete se zájezdu zúčastnit. Pojišťovna vám pak zaplatí alespoň 80% zájezdu a vy nepřijdete o své peníze. Cestovní pojištění pak pomáhá s nečekanými nepříjemnými situacemi na dovolené, jako je zranění, úraz, ztráta zavazadel či krádež.

Co když si rozmyslím, že chci pojištění, až po objednání zájezdu?

Žádný problém, napište nám nebo zavolejte a my pro vás pojistku zařídíme. Objednat si pojištění můžete do 14 dnů od objednání zájezdu.

Co když nemám parťáka na pokoj?

Vůbec nevadí, pokud cestujete sami – na zájezdy s námi často vyráží jednotlivci. V takovém případě se vám pokusíme nalézt parťáka na pokoj, který stejně jako vy cestuje sám. Pokud by se nám to nepodařilo do 40 dnů do dne konání zájezdu, spojíme se s vámi a bude potřeba doplatit jednolůžkový pokoj.

Co když chci jednolůžkový pokoj? A kolik to stojí?

Většinu pobytů organizujeme v hotelích s dvojlůžkovými pokoji. Chcete-li na pokoji být sami, není to problém zařídit – jen je potřeba počítat s doplatkem za jednolůžkový pokoj. Ten se liší podle jednotlivých zájezdů. Nevidíte-li možnost volby jednolůžkového pokoje přímo při objednání zájezdu, prosím, kontaktuje nás a domluvíme se individuálně.

Nechci cvičit jógu – je v takovém případě možná sleva za necvičící osobu?

Na některé pobyty poskytujeme slevu za necvičící osobu, u jiných to vzhledem k charakteru zájezdu možné není. Vždy záleží na konkrétním pobytu. O konkrétních možnostech vás případně informujeme individuálně.

Co když si chci pobyt prodloužit? 

Chcete-li v destinaci zůstat i po skončení pobytu s CK Santóša, dejte nám to, prosím, vědět, již při objednání zájezdu, abychom vám zabookovali letenky na vámi zvolený termín odletu. Můžeme vám také pomoci zařídit prodloužení ubytování přímo v hotelu.

Jak funguje nákup letenek přes CK Santóša?

U některých zahraničních pobytů není součástí ceny letenka. V těchto případech vám můžeme pomoci s jejím zakoupením. Stačí tuto službu zvolit při objednání zájezdu.

Co když chci letět jiným letem?

Nákup letenek přes naši CK samozřejmě nemusíte využít a do destinace se můžete dopravit po vlastní ose. V takovém případě je ale nutné počítat s případným doplatkem za samostatný transfer z letiště.

Kdy se dozvím bližší informace o odletu? 

Kompletní informace k zájezdu, včetně místa srazu na letišti, zasíláme e-mailem nejpozději týden před odletem.

Nemám zkušenosti s létáním – neztratím se na letišti?

Nemusíte se bát. Pokud letíte společně se skupinou, sejdeme se všichni společně na letišti a naše lektorka vám se vším pomůže.

Neumím anglicky – nevadí to? 

Pokud neznáte cizí jazyk, nic se neděje. Náš lektor nebo delegát vám na místě poradí a rádi pomohou s jednoduchými překlady.

Jak si mohu zařídit víza a další povinné náležitosti pro vstup do dané země?

Víza, vstupní karty a další náležitosti mohou být zrádné, proto vám za administrativní poplatek rádi s jejich zařízením pomůžeme – stačí si tuto službu objednat při objednání zájezdu. 

Co si s sebou vzít?

Sbalte se jako na klasickou dovolenou. Nezapomeňte zejména na cestovní doklady. A jedete-li na jógový pobyt, pak určitě i jógovou podložku. Nejste-li si jistí, zda máte všechno, nebojte se nám ozvat a rádi poradíme. 

Jak si sbalit jógovou podložku do letadla?

Nedoporučujeme brát si jógovou podložku jako zvláštní zavazadlo – některé letecké společnosti za to mohou účtovat nemalé příplatky. Ideální je podložku opatrně sbalit přímo do kufru.

Jak velké mohu mít zavazadlo? 

Informaci o maximální váze zavazadla naleznete na letence, které zasíláme s dostatečným předstihem. Většina letů má maximální hmotnost zavazadla 20-23kg, ale může se to lišit podle jednotlivých leteckých společností. Pokud si nejste jistí, klidně se nám ozvěte a podíváme se na to.

Kolik peněz si s sebou vzít? V jaké měně?

Do asijských destinací doporučujeme mít s sebou dolary nebo eura, za které se směňuje místní měna a které mnozí prodejci přijímají přímo. Co se týče částky, záleží jen na vás, jak moc si chcete dovolenou užít – doporučujeme mít s sebou okolo 10 000 Kč, zvlášť pokud chcete vyrazit na výlety. Ty se pohybují od zhruba 500 Kč za krátké odpolední výlety až po cca 6000 Kč za dvoudenní výlet s průvodcem a přespáním mimo hotel.

Nikdy jsem nebyl/a na jógovém pobytu, jak to bude vypadat?

Jako klasická dovolená – jen s jógou a spoustou dobré nálady navíc :) Jóga se cvičí zhruba 1-2x denně. Jógové lekce nejsou povinné a můžete se klidně věnovat odpočinku nebo výletům po okolí. Na ty často vyrážíme také společně jako skupina, takže si odvezete i spoustu zážitků a nových přátelství.

Nikdy jsem jógu necvičil/a. Zvládnu to?

Jógové lekce vždy koncipujeme tak, aby si na své přišli jak úplní začátečníci, tak jógoví matadoři. Důležité je pro nás především, abyste se při cvičení cítili příjemně.

Mám zdravotní problémy, mohu jet na jógový pobyt i tak?

Máte-li závažnější zdravotní problémy, vždy konzultujte pobyt se svým ošetřujícím lékařem. Nezapomeňte také sdělit lektorovi vaše případná zdravotní omezení, aby na ně při cvičení mohl brát ohled.

Je potřeba na cesty mít nějaké speciální očkování?

Na cesty po Evropě nikoli. Do Asie doporučujeme základní cestovatelské očkování proti žloutence (typu A i B) a břišnímu tyfu. Tato očkování může buď provést váš praktický lékař nebo se můžete objednat do nemocnice či očkovacího centra.

Co když není do země bezpečné vycestovat?

Občas se stanou neočekávané situace, jako jsou například živelné katastrofy či vojenské konflikty. V takových případech vás budeme neprodleně kontaktovat ohledně dalšího postupu. Vždy se ale řídíme pokyny ministerstva zahraničních věcí, zda je do destinace bezpečné vycestovat.

Nemůžu jet – co mám dělat?

V případě onemocnění, úrazu či jiného závažného problému, který vám brání ve vycestování, nás, prosím, co nejdříve informujte. V případě, že máte pojištění storna zájezdu, můžete u pojišťovny uplatnit nárok na náklady, které vám vzniknou se stornem zájezdu. Výše storno poplatků se řídí našimi Všeobecnými obchodními podmínkami, které naleznete zde.

Na koho se obrátit, pokud jsem zde nenalezl/a odpověď na svůj dotaz? 

Jsme vám k dispozici na e-mailu jogovepobyty@santosa.cz nebo můžete zavolat v pracovní dny mezi 9 a 17 hodinou na naši infolinku 725 514 895.