Našim posláním je rozdávat radost. 

Radost je totiž jediný dar na světě, u které platí to, že čím více jí rozdáš, tím více se ti vrátí.

Pomáháme Srí Lance - pomáhej s námi - daruj radost.

Bílá Thajka na Cejlonu

Srí Lanka je naším druhým domovem. Pořádáme v našem milovaném Czech Beach Resortu jógové pobyty už řadu let.

Se zaměstnanci hotelu jsme rodina. Česko - Srílanská. Víme, jak žijí obyčejní Srílančani i mimo turistickou sezónu, zažili jsme to společně s nimi. Během několika strávených měsíců v jejich komunitě známe Srí Lanku jinak, víme jaká dokáže být. Na jedné straně dech beroucí krása pro turistické oči, harmonie s přírodou, úsměvy na každém rohu, neuvěřitelná pospolitost lidí, zenové zahrady budhistických chrámů a všudypřítomná meditace. Na straně druhé, velká bída a nouze i o základní potraviny. Absence školní docházky u rodin, které zkrátka nemají ani na autobus pro dítě do školy. Místy náboženské nepokoje, obrovská korupce a sílící "anarchie obyčejných lidí " proti dosavadnímu vládnoucímu režimu.

Sečteno podtrženo, Srí Lanka je jako mnohoúhelník - je ho totiž nemožné s minimem slov definovat. A to je přesně ona.

Magická síla Srí Lanky. Je divoká, nespoutaná, krásná, srdečná, rodinná ale i surová, chudá, nebezpečná a místy otravná (vztah k penězům/k turistům). Ale i tak, je to prostě Srí Lanka, která už navždy bude zakořeněná hluboko v našich  srdcích. Cítíme se zde dobře, Cítíme se zde doma.

A proč Bílá Thajka?

Místní mě tak označují. Snažím se s nimi mluvit sinhálštinou, kterou se už léta učím, ale údajně můj akcent je hrozně thajský - ukřičený a nejde mu rozumět:) A navíc jsem jim údajně, když se směju, dost podobná (fotografie vlevo). Nevím, posuďte sami:)

Srí Lanka a její krize

Z minulých velkých úderů pro Srí Lanku zmíním občanskou válku, Tsunami, teroristický velikonoční útok v roce 2018 ...a pak COVID. Ostrov se ze všech okolních států na skoro nejdelší dobu izoloval. Jejich ekonomika byla naprosto paralyzovaná. Srí Lanka žije především z cestovního ruchu a exportu, který se izolací také do jisté míry zastavil.

Když už to vypadlo nadějně, přišel zásah další, tentokrát už neodvratný. Díky mixu dozvuku pandemie a špatně politicky vedené země se Srí Lanka od března 2022 potýká s nejhorší ekonomickou krizí za dobu své nezávislé existence. Inflace dosáhla téměř 40 procent a lidem chybí základní potřeby, léky, na ostrově došla nafta a výpadky elektřiny, na kterou prostě stát nemá, jsou častější a častější.

 Daruj Radost

Není nám jejich osud lhostejný. Od roku 2020 organizujeme pravidelné finanční sbírky, za které pak nakupujeme potravinové balíky včetně léků a dobrot pro děti a vozíme je daleko do vnitrozemí opravdu chudým rodinám. Z každého prodaného jógového zájezdu převádíme část zisku na sbírkový účet. Úsměv a rozzářené nejen dětské oči nám za to rozhodně stojí. Děkuji všem, kteří pomáháte společně s Námi. I každá třeba 50 Kč pomáhá uspokojit bolavý hlad a vykouzlit alespoň na chvíli úsměv na tváři. Za 600 Kč jsme schopni nakoupit základní jídlo pro rodinu (2 dospělí a 2 děti) na celý měsíc včetně hygienických potřeb.

Děkuji za Vaše dobrá srdce a Váš soucit!! Jaru a tým CK Santóša.

Číslo účtu: 1486098013/3030, kam je možné zaslat jakýkoli finanční příspěvek

Od března 2020 se díky Vašim finančním darům, charitativním jógovým akcím a prodaným jógovým zájezdům, ze kterých odvádíme část ze zisku právě sem, poslalo na Srí Lanku 198.989 Kč. Za ty byly do poslední koruny nakoupeny potravinové balíky a léky. Jste úžasní!! Děkujeme.