Naším posláním je rozdávat radost. V józe, na jógových pobytech, při setkávání s lidmi, při benefičních akcích, při pomoci Srí Lance...
Radost je totiž jediný dar na světě, u kterého platí to, že čím více jí rozdáš, tím více se ti vrátí.
Pomáháme Srí Lance - pomáhej s námi - DARUJ RADOST

Víme, že nespasíme svět...

Jeden tibetský mnich ve svých spisech o soucitu napsal:

Nikdo od tebe nečeká, že dáš život celé poušti. Tvým úkolem je udržet při životě alespoň jednu malou kytičku. Nic víc. Často však na to zapomínáme, abychom mohli naříkat nad vším, co v životě nedokážeme.

Naši květinu pak můžeme ukázat ostatním. Pomocí jí otevírat lidem srdce. Dát k ní přivonět a poznat její magickou moc, kdo ví... Třeba v ní někdo objeví lásku, soucit, světlo nebo smysl svého života. A začnou jí s námi pěstovat také - až vyroste celý sad.

Proč Srí Lanka

Srí Lanka je naším druhým domovem. Pořádáme v našem milovaném Czech Beach Resortu jógové pobyty už téměř jednu desítku let.

Se zaměstnanci hotelu jsme rodina. Česko-srílanská. Víme, jak žijí obyčejní Srílančani i mimo turistickou sezónu, zažili jsme to společně s nimi. Během několika měsíců strávených v jejich komunitě známe Srí Lanku jinak. Víme, jaká dokáže být. Na jedné straně dechberoucí krása pro turistické oči, harmonie s přírodou, úsměvy na každém rohu, neuvěřitelná pospolitost lidí, zenové zahrady budhistických chrámů a všudypřítomná meditace. Na straně druhé velká bída a nouze i o základní potraviny. Absence školní docházky u rodin, které zkrátka nemají ani na autobus pro dítě do školy. Místy náboženské nepokoje, obrovská korupce a sílící "anarchie obyčejných lidí" proti dosavadnímu vládnoucímu režimu.

Sečteno podtrženo, Srí Lanka je jako mnohoúhelník - je ho totiž nemožné s minimem slov definovat. A to je přesně ona.

Magická síla Srí Lanky. Je divoká, nespoutaná, krásná, srdečná, rodinná, ale i surová, chudá, nebezpečná a místy otravná (vztah k penězům/k turistům). Ale i tak, je to prostě Srí Lanka, která už navždy bude zakořeněná hluboko v našich srdcích. Cítíme se zde dobře, Cítíme se zde doma. Jestli někde cítíme lásku, tak je to právě tu. Protože Srí Lanka je láska.

Srí Lanka a její krize

Z minulých velkých úderů pro Srí Lanku zmíním občanskou válku, tsunami, teroristický velikonoční útok v roce 2018... a pak COVID. Ostrov se ze všech okolních států na skoro nejdelší dobu izoloval. Jeho ekonomika byla naprosto paralyzovaná. Srí Lanka žije především z cestovního ruchu a exportu, který se izolací také do jisté míry zastavil.
Když už to vypadlo nadějně, přišel zásah další, tentokrát už devastační, který Srí Lanku dohnal na samotný pokraj bankrotu. Kvůli mixu dozvuku pandemie a špatně politicky vedené země se Srí Lanka od března 2022 potýká s nejhorší ekonomickou krizí za dobu své nezávislé existence. Inflace dosáhla téměř 40 % a lidem chybí základní potřeby, léky, na ostrově došla nafta a dochází ke stále častějším výpadkům elektřiny, na kterou prostě stát nemá. Turisté se nemusí bát, nic z výše uvedeného nepocítí. Elektřina i nafta pro hotely je. Ale v oblastech ve vnitrozemí je obrovská bída, utrpení a všudypřítomný hlad.

 Daruj Radost 

Osud srdečného národa nám není lhostejný. Od roku 2020 organizujeme pravidelné finanční sbírky, za které pak nakupujeme potravinové balíky včetně léků a dobrot pro děti. Vozíme vše daleko do vnitrozemí chudým rodinám. Z každého prodaného jógového zájezdu převádíme část zisku na sbírkový účet. Úsměv a rozzářené nejen dětské oči nám za to rozhodně stojí. Děkujeme všem, kteří pomáháte společně s námi. I padesátikoruna pomáhá uspokojit bolavý hlad a vykouzlit alespoň na chvíli úsměv na tvářích. Za 600 Kč jsme schopni nakoupit základní potraviny pro rodinu (2 dospělí a 2 děti), které vystačí na celý měsíc, včetně hygienických potřeb. 

Náš transparentní účet

Číslo účtu, kam je možné zaslat jakýkoli finanční příspěvek či pravidelnou platbu: 2502513104 /2010
Potraviny rozvážíme 1 x za 5 týdnů dle finančních možností. Vše je transparentní. Vyúčtování vždy zveřejňujeme na našich FB stránkách.

Od března 2020 se díky vašim finančním darům, charitativním jógovým akcím a prodaným jógovým zájezdům, ze kterých odvádíme část ze zisku právě sem, poslalo na Srí Lanku 273.789 Kč. Za tyto peníze bylo do poslední koruny nakoupeno jídlo a léky. Roznesli jsme radost stovkám rodin. Jste úžasní!

Děkujeme za vaše dobrá srdce a za to, že díky vám můžeme i nadále rozdávat radost!

CK Santóša Tým Každá naše fotka má svůj příběh a svého hlavního hrdinu. Pojď s námi rozdávat radost i ty, ať jich tu nejsou jen stovky, ale tisíce a společně tak můžeme založit sad.