— Jógový pobyt na ostrově Severní Kypr  —

Lektor Jaroslava Vinšová

Pro velký úspěch z minulého roku, kdy jsme na Kypr vypravili celkem 3 jógové skupiny, otevíráme nový termín i pro tento rok. Objevte s námi perlu ve východní části Středozemního moře - ostrov Kypr, který si zamilují i ti nejnáročnější klienti. Severní Kypr je jiný než ten Jižní. Není tolik zasažen cestovním ruchem. Je zde skvělá a pohodová atmosféra s tureckým nádechem, krásná příroda a také zde budete mít možnost navštívit nejhezčí pláž na světě - Golden Beach.

Bereme s sebou i jednotlivce, kterým se vždy snažíme najít na pokoj parťáka:)

MÁME PLNO-:(

Napište nám na ck@santosa.cz

Termín: 16.08.2023  - 23.08.2023 

Cena zahrnuje:

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s možností až dvou přistýlek 
 • stravování formou polopenze
 • letecká doprava, transfer do/z letoviska
 • plážový servis
 • služby delegáta
 • jógový program ( 1x lekce jógové praxe denně + speciálky, jógové satsangy a meditační sezení)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • komplexní pojištění na cesty do zahraničí
  • fakultativní výlety, které je možné zakoupit na místě u delegáta

Místo pobytu: 

 • Letovisko Famagusta najdete na východním pobřeží v turecké části Kypru. Kdysi bylo toto město nejbohatším kyperským městem. Nejznámější městské pamětihodnosti jsou tzv. Othellova věž a katedrála svatého Mikuláše /St. Nicholas. Naleznete zde také kouzelné kavárny, místní obchůdky a spoustu restaurací s místními specialitami.

Ubytování: 

 • Long Beach Resort je menší hotelový komplex s krásnou zahradou nabízí ubytování v prostorných vilkách, situovaných okolo bazénu s vyhrazenou částí pro děti. Nachází se přímo u písečné pláže, kousek od města Iskele, 12 km od známého města Famagusty a cca 70 km od letiště v Larnace. Hotel Long Beach je částečně zrenovovaný. Za poplatek je možné využít místní spojení přímo od hotelu do nedaleké Famagusty. U hotelu je dlouhá písčitá pláž, na některých místech s oblázky, s lehátky, slunečníky a osuškami (k vyzvednutí na recepci) zdarma. Hotel má recepci s barem, směnárnou a menším lobby s WI-FI připojením zdarma. Venkovní bazén s dětskou částí a barem, restaurace, dětský koutek. V blízkosti areálu je kratší běžecká dráha, dětské hřiště a venkovní posilovna. V docházkové vzdálenosti se nachází restaurace a supermarket. Večer se můžete těšit na živou hudbu:)

Program Polopenze:

 • Snídaně a večeře formou bufetu v restauraci s terasou s výhledem na moře. Během večeře k dispozici rozlévaná voda.
 • Během dne je možné si dát oběd či drink v restauraci hotelu.

Výlety:

 • přímo na místě máme zakoupené delegátské služby, díky nímž můžete navštívit několik skvělých míst, které jsme my osobně navštívili a doporučujeme
 • Poloostrov Karpaz a nejkrásnější pláž na světe Golden Beach - na tomto výletě budete mít možnost poznat typický kyperský život a uvidíte nejzajímavější část ostrova Kypr, civilizací dosud nedotčenou přírodu, kde dodnes žijí polodivocí osli. Během výletu navštívíte lidovou stáčírnu olivového oleje s možností ochutnávky i nákupu oleje. Poté se vydáte ke klášteru sv. apoštola Ondřeje, což je nejvýznamnější poutní místo řeckých Kypřanů v severní části ostrova a zároveň nejvýchodněji položená stavba na ostrově. Po obědě v restauraci u pláže Vás čeká koupání na nejkrásnější pláži na světě - Zlaté pláži a oběd. Po cestě se také krátce zastavíme ve vesničce Dipkarpaz s možností prohlídky vesnické mešity. Cena 50 EUR 
 • Famagusta  - navštívíte  jedno z největších starověkých nalezišť město Salamina, kde budete mít možnost prohlédnout zachovalé a dodnes používané starověké divadlo, lázeňský komplex, gymnasium, pozůstatky soch a mozaik. Dále se pak vydáte do samotné Famagusty, kde navštívíte proslulé "město duchů" Varoshu, které bylo v roce 1974 uzavřeno a necháno na pospas času. Zbyde Vám zde i čas na nákupy:) CENA 35 EUR
 • dále je v nabídce lodní výlet, nákupy v Jižní části Kypru a také město Nicosia (orientační cena výletů 35 - 60 EUR)
 • bližší informace Vám poskytne delegát až na místě

Podmínky pro závazné přihlášení:

 • zálohová platba ve výši 50% z celkové ceny zájezdy je splatná do 2 dnů od provedení rezervace.
 • doplatková platba ve výši 50% z celkové ceny zájezdy je splatná do 2 měsíců před konáním zájezdu

Doplňující informace k cenám:

 • možnost s sebou vzít partnera/partnerku, dítko, nebo se ubytovat v jednolůžkovém pokoji
 • upravené ceny jsou vždy na vyžádání

Aktuální podmínky vstupu na Kypr v rámci opatření proti Covidu naleznete zde.

Při vstupu na Turecké území se musí čeští občané prokázat cestovním pasem platným alespoň dalších 150 dní od data příjezdu.

Foto a videa z minulých pobytů naleznete zde.

Recenze z minulých pobytů naleznete zde.


Více o lektorovi:

Jaroslava Vinšová je zkušeným lektorem jógy, který neustále prohlubuje svoje jógové vědomosti tak, aby jimi mohla stále nově obohacovat své klienty. Před rokem ukončila například studium Indického náboženství.

Je zakladatelem a zároveň srdcem cestovní kanceláře CK Santóša. O naší CK říká: " Naše jógové pobyty nejsou jen o józe, ale také o odpočinku a získání nové záložní energie, ze které pak můžete několik měsíců čerpat. Společné chvíle jsou o poznání sama sebe, o návštěvě nových míst , jiných kultur a v neposlední řadě o přátelství.,

CK Santóša je malá rodinná cestovní kancelář, která se specializuje především na jógové pobyty. Všechny naše zájezdy organizujeme s maximální pečlivostí a s cílem jediným - chceme, abyste byli maximálně spokojeni a jezdili s námi na pobyty opakovaně. Praktikujeme individuální přístup a snažíme se vždy o to, abyste prožili na vlastní kůži tu pravou Santóšu - tady a teď".

Těším se na Vás - společně si to užijeme.

CK Santóša a Jaru Vinšová