Podmínky vstupu na Srí Lanku k 10.1.2022

Test

Plně očkovaní
Cestující, kteří jsou plně očkovaní (min. 14 dní od završení očkování) se musí před příletem na Srí Lanku prokázat negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin před nástupem do letadla).
Děti do 2 let (1,99) mají výjimku z testování.
Plně očkovaní cestující jsou osvobozeni od popříletového PCR testu. Děti do 12 let mají výjimku z testování po příletu. Děti od 12 do 18 let musí podstoupit popříletový PCR test.
Veškeré informace pro plně očkované cestující (v angličtině).

Cestující, kteří onemocnění covid-19 prodělali
Cestující se musí před příletem na Srí Lanku prokázat negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin před nástupem do letadla). Cestující, kteří jsou zároveň plně očkovaní, nemusí podstoupit popříletový PCR test. Děti do 2 let (1,99) mají výjimku z testování. Cestující, kteří nejsou očkovaní nebo nemají dokončené očkování, musí po příletu na PCR test a na další test 7. den pobytu.
Cestující starší 12 let musí podstoupit PCR test 1. den po příletu na Srí Lanku.
Veškeré informace pro cestující, kteří prodělali onemocnění covid-19 (v angličtině).

Neočkovaní / Cestující s nedokončeným očkováním
Cestující musí před vstupem do země předložit negativní PCR test na covid-19 (ne starší 72 h před nástupem do letadla). Děti do 2 let (1,99) mají výjimku z testování. Poté musí nastoupit do 8denní karantény v certifikovaných hotelech Level 1. Po příjezdu bude proveden PCR test. Osoby mohou využívat veškerých služeb hotelu a schválených turistických míst v bio bublině. 2. PCR test bude proveden 7. den pobytu. Při negativním testu může cestující opustit bio bublinu.
Cestující starší 12 let musí podstoupit PCR test 1. den po příletu na Srí Lanku.
Veškeré informace pro neočkované cestující a cestující s nedokončeným očkováním (v angličtině).

Veškeré informace o cestování na Srí Lanku naleznete na stránkách hello again!

Cestující musí předložit písemné potvrzení o negativním výsledku testu v mezinárodním formátu nebo ve formě platného EU digitálního covid-19 certifikátu.

Očkování

Cestující, kteří letí na poznávací okruh Srí Lankou, musí být plně očkovaní (min. 14 dní po dokončení očkování). Jinak se okruhu nemohou zúčastnit.

Formuláře/aplikace

Před odletem je nutné vyplnění online formuláře (ne dříve jak 72 hodin před odletem na Srí Lanku). Do formuláře se nahrává výsledek PCR testu a očkování. Cestující se musí prokázat QR kódem a každý cestující musí mít svůj QR kód. Zajistí za Vás CK.

Jiné podmínky

Všichni občané ČR si před cestou na Srí Lanku musí obstarat prostřednictvím portálutzv. elektronickou cestovní autorizaci ETA (cena 35 USD/osobu), pokud si vízum nezakoupili přes nači CK. ETA je doručena cestujícímu e-mailem ještě před cestou na Srí Lanku. Získat vízum až po příletu na Srí Lanku na rozdíl od minulosti již není možné. Může za Vás zařídit CK.

Všichni cestující, kteří přijedou po 1. lednu 2022, jsou povinni si zakoupit místní pojištění proti covid-19 bez ohledu na stav očkování a na to, zda mají zahraniční pojištění či nikoli. Místní pojištění nabízené společností Sri Lanka Tourism za 12 USD (pokrývá až 50 000 USD) je platné po dobu 1 měsíce.

Podmínky návratu

Test

Dle nařízení vlády ČR je od 9. 7. 2021 před návratem do České republiky nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test (jehož provedení není na začátku cesty starší 72  nebo antigenní test (provedení není starší než 48 h) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku.
Po návratu do ČR musí cestující předložit PCR test provedený v ČR 5. až 7. den od příletu zpět.

Děti do 12 let (11,99 let)jsou osvobozeny od testování.

V případě letu přesAmsterdam je nutné mít kromě PCR testu také antigenní testne starší 4 hodin.

Podmínky leteckých společností:

Emirates - cestující (i očkovaní), kteří letí ze Srí Lanky a mají tranzit v Dubaji, se musí před odletem prokázat negativním PCR testem (ne starším jak 72 hodin). Výsledek testu musí obsahovat QR kód.

Očkování

Výjimka z testování občanů ČR pro návrat do ČR - cestování v období koronaviru

Pokud předložíte:
vytištěné písemné lékařské potvrzení o prodělané nemoci covid-19 v anglickém jazyce, ve kterém váš lékař potvrdí, že:

  • nemáte klinické známky onemocnění covid-19,
  • prokazatelně jste prodělali onemocnění covid-19,
  • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
  • od prvního pozitivního výsledku PCR testu uplynulo alespoň 11 dní, ne však více než 180 dní,

vytištěný národní certifikát v anglickém jazyce o očkování proti onemocnění covid-19, přičemž uplynulo:

  • v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní od završení vakcinace,
  • v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní od aplikace očkovací látky,

pak při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA:

  • test před odjezdem v destinaci (pokud ho nevyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země),
  • případně test po příjezdu do ČR.

Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odjezdem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 vyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odjezdem/příjezdem u CK nebo u dané přepravní společnosti.S dotazy ohledně lékařského potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví ČR, které toto rozhodnutí vydalo.

Formulář

Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář. Výjimku mají děti do 12 let.

Jiné podmínky

Do výsledku testu platí povinnost nosit všude mimo domov respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS. text...